• Anasayfa>
  • Erkek Tarafı: Testosteron Vizyonda

Erkek Tarafı: Testosteron Vizyonda

Tiyatro seyircisi tarafından beş yıl boyunca büyük bir ilgiyle karşılanan oyun bu kez beyazperde de!

erkek-tarafi-1-600.jpg

Katıldıkları düğünün iptal olmasının ardından soluğu bir restoranda alan yedi erkeğin aralarında geçen uzun bir sohbeti kameraya yansıtan film, erkeklik hallerine ve kadının bu dünyadaki yerine odaklanıyor.

 

Tiyatro seyircisi tarafından beş yıl boyunca büyük bir ilgiyle karşılanan Testosteron isimli tiyatro yapıtından sinemaya uyarlanan filmin yönetmenliğini Atlıkarınca ve Başka Dilde Aşk filmleriyle tanıdığımız genç yönetmen İlksen Başarır üstleniyor.

 

Filmin başrollerinde ise Mert Fırat, Onur Ünsal, Timur Acar, Emre Karayel, Tuna Kırlı, Metin Coşkun ve Cihan Ercan yer alıyor.

 

 

Magazin gazetecisi, bilim adamı, garson, müzisyen gibi farklı meslek, sınıf, yaş ve konumlardan yedi erkek gerçekleşememiş bir düğünün kutlama yemeği için ayrılan mekânında bir araya gelir.
 
Gece boyunca mekândan buram buram ‘erkeklik’ yükselecektir; kavga-dövüş, itiş-kakış, abartılı seks hikâyeleri, kadınların hayattaki seçimlerine ve kadın -erkek ilişkilerine dair teoriler havada uçuşur. Gelgelelim erkekliği yücelten tüm bu muhabbetin sonu bir rezaletle sonuçlanacaktır.
 
Polonyalı yazar Andrzej Saramonowicz’in yazdığı ‘Testosteron’u, tiyatro seyircisi beş sene boyunca Oyun Atölyesi’nde Kemal Aydoğan rejisiyle izledi. Dün itibariyle ‘Erkek Aklı: Testosteron’ adıyla; Mert Fırat, İlksen Başarır ve Kemal Aydoğan’ın adaptasyonu, İlksen Başarır’ın yönetimiyle sinema perdesinde. 
 
Oyunda rol alan İnan Ulaş Torun’un yerini filmde Cihan Ercan’ın alması dışında kadro aynı: Cihan Ercan’a ek olarak Onur Ünsal, Mert Fırat, Timur Acar, Metin Coşkun, Emre Karayel ve Tuna Kırlı’yla baş başayız.
 
Filmin -ve tabii oyunun da- önermesi, ironik ve sert bir erkeklik eleştirisi. Lakin aynı noktadan filme tersten bir feminist eleştiri getirmek de mümkün

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

365 GÜN MÜZİK'DEN VİDEOLAR
98,630,164 görüntüleme
Diamonds, Barbadoslu şarkıcı Rihanna'nın yakında yayınlanacak yedinci stüdyo albümünden çıkan ilk teklidir (2012). Şarkı Sia Furler, Benjamin "Benny Blanco" Levin ve StarGate (Mikkel S. Eriksen, Tor Erik Hermansen) tarafından yazılmıştır.
En Son Çıkan Albümler